چگونه گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت بگیریم؟

در ماده یک قانون نظام وظیفه آمده است که فارغ از استقلال و تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران و جان و مال و ناموس مردم، انجام خدمت وظیفه عمومی، وظیفه دینی و ملی هر فرد ایرانی است و در اجرای این وظیفه تمام اتباع ذکور دولت جمهوری اسلامی ایران مکلف به انجام خدمت وظیفه عمومی برابر مقررات این قانون است و در ماده 58 نظام وظیفه و 611 آیین دادرسی کیفری آمده است که نیروی انتظامی وظیفه دستگیری فردی را دارد که مشمول بوده و از رفتن به سربازی خودداری می کند.

اما پلیس راهور از تعارض قانونی برای اجرای این مصوبه سخن گفت و معتقد بود نمی توان  از کسانی که تمایل به اخذ گواهینامه دارند بخواهیم خدمات از ما دریافت کنند و به محض آنکه برای ثبت نام به منظور اخذ گواهینامه آمدند، درصورت مشمول بودن ، او را  دستگیر کنیم.

به همین منظور ایراداتی به این مصوبه وارد شد و ابهامات پلیس در این خصوص مطرح و قرار شد که این موضوع حل شود.

 در همین راستا سرهنگ هویدا تزار ، رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا  در خصوص ارائه خدمات گواهینامه به مشمولان خدمت سربازی اظهار کرد:‌ هنوز امکان اخذ گواهینامه برای مشمولان فراهم نیست و در صورت ابلاغ به پلیس، مصوبه ارائه  گواهینامه به مشمولان خدمت سربازی اجرایی می شود.

سردار کمالی در مصاحبه ای با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص اجرایی شدن مصوبه اخذ گواهینامه برای مشمولان خدمت سربازیگفت:‌ از اواسط ماه جاری اجرای این مصوبه ابلاغ خواهد شد.

لازم به ذکر است:‌ مشمولان خدمت سربازی حالا باید منتظر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح باشند تا اجرای این مصوبه به پلیس راهور به عنوان مجری ابلاغ شود

/ 0 نظر / 21 بازدید