کره شمالی: فقط آمریکا از تسلیحات هسته‌ای ما بترسد، باقی کشور‌ها در امان هستند

  به نقل از نیوزویک؛ «ری جونگ هیوک»، معاون مجلس جمهوری خلق کره شمالی و مدیر موسسه روابط عمومی ملی این کشور، در یک همایش پارلمانی که به میزبانی ترکیه برگزار شد، اعلام کرد، کره شمالی تسلیحات هسته‌ای را برای مقابله با آمریکا می‌سازد، نه برای دیگر کشورها. این موضوع بدان معناست که دیگر کشور‌ها نباید ترسی از توسعه تجهیزات نظامی کره شمالی داشته باشند؛ اما آمریکا باید از آن بترسد.

این مقام عالی رتبه سیاسی در ادامه گفت: حقیقت امروز نشان می‌دهد دستیابی ما به تسلیحات هسته ای، آمریکا را کاملا مستاصل کرده است. جاه طلبی آمریکا برای تسلط بر منطقه آسیا و اقیانوسیه بر باد رفت و این تسلیحات توانست از شبه جزیره کره و منطقه در برابر آمریکا حفاظت کند.

چین، ژاپن، اتحادیه اروپا و دیگر کشور‌های جهان و دولت‌ها بر فشار‌های خود علیه کره شمالی افزوده اند تا توسعه تسلیحات هسته‌ای را که در ماه‌های اخیر افزایش داده، متوقف کند؛ با این حال «ری» در این همایش تاکید کرد کره شمالی دست از مبارزه با آمریکا برنمی دارد. موشک بالستیک قاره پیمای «هوسانگ ۱۴» ساخت کره شمالی قادر است مناطق دوردستی از آمریکا، آمریکای لاتین، قاره آفریقا و قطب جنوب را مورد هدف قرار دهد.

/ 0 نظر / 24 بازدید